No Wódka

Concept store / Berlin / 2014

Ola jest entuzjastką nie tylko leśnej beztroski i symetrii, ale pewnie przede wszystkim polskiego wzornictwa i sztuki. Już od jakiegoś czasu wiedziała, że chce stworzyć w Berlinie, jej drugim domu miejsce, które będzie przełamywać stereotypy i które będzie jednocześnie wylęgarnią produktów made in Poland. Galeria No Wódka to swego rodzaju manifest i gra z wyobrażeniem o Polsce. Wódka jest tu symbolem, którego odrzucenie otwiera drogę do nowej interpretacji i świeżego spojrzenia na produkty zaprojektowane przez Polaków. 

0010_1418-0184_LTPS_M.jpg

IDEA

Staraliśmy się by wystrój wnętrza był mocno powiązany z identyfikacją i ideologią, która stoi za tym miejscem. Głównym założeniem stało się stworzenie nowego podejścia do prezentacji produktu nie wpisującego się w klasyczny układ półek i gablot, a który jednocześnie nawiązywać będzie do stereotypu o Polsce. Jako główny materiał i jednocześnie nośnik skojarzeń wybraliśmy system używanych rusztowań. Niezależna konstrukcja przestrzenna, która w galerii dostała drugie życie jest tutaj swego rodzaju scenografią, parafrazą szafy, która zachęca do wejścia do środka. Ze względu na potrzebę czasowych adaptacji przestrzeni pod kątem organizacji wystaw czy warsztatów wnętrze podzielono na dwie strefy: ruchomą oraz stałą.

0008_1418-0140_M.jpg
0005_1418-0089_M.jpg

Cześć pierwsza - wejściowa składa się z mobilnych niższych elementów takich jak kasa, gabloty oraz witryny z ekspozycją, które mogą być łączone i przesuwane. W części tylnej samonośna konstrukcja rusztowań tworzy strukturę wypełniającą całe wnętrze. Platformy ze sklejki posadowione w dolnej części struktury, umieszczone na różnych poziomach, wraz z „zadaszeniami” z siatki cięto ciągnionej dzielą przestrzeń na swego rodzaju mikro wnętrza. Każdy z tych modułów może  funkcjonować zarówno osobno jak i będąc częścią sekwencji wystawienniczej lub performatywnej. 

Instalacja z rusztowań pomalowana jest na biało by mimo stworzenia z niej ram i kadrów przestrzennych pozostawała jednak tłem dla ekspozycji produktów o różnych kształtach i kolorach. Projekt tworzony wspólnie z Olą był dla nas nie tylko dużą przyjemnością, ale także wyzwaniem, któremu jak twierdzą klienci odwiedzający galerię No Wódka udało się sprostać.  

Aksonometria

FILM

targi i wydarzenia w przestrzeni no wódka

lokalizacja